Dożynki w przedszkolu.

Utworzono: 05-10-2023

03 października odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości dożynkowe, które przygotowane zostały przez dzieci z grupy Mrówek i Tygrysów. Dożynki organizowane są
w celu rozbudzania od najmłodszych lat u dzieci szacunku do chleba, ciężkiej pracy rolników, a także nauki dzieci tradycji ludowych.
            Po wniesieniu pięknego, misternie uplecionego ze zbóż i kwiatów dożynkowego wieńca, piosenkami, prezentacją pełnych humoru scenek z dawnej wsi, dzieci  przybliżyły wszystkim obecnym tradycyjną pracę rolnika oraz jago narzędzia pracy.
            Całość uwieńczył poczęstunek dla zaproszonych gości. Atmosfera radości, humoru jaki towarzyszył spotkaniu sprawiły, że pozostanie ono na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Dzieci podczas występów.
Zaproszeni goście.