Utworzono: 04-02-2022

Projekt: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  i otrzymało dofinansowanie w kwocie 3 tys. zł.

Ze środków przeznaczonych na realizację programu zostały zakupione pozycje książkowe do biblioteki przedszkolnej w ilości 147 sztuk. Poza tym zorganizowany został konkurs plastyczno – literacki pt: ,, Zimowa opowieść", zakupiono materiały plastyczne do grup oraz nagrody dla dzieci w ramach realizacji celów programu.

Do końca roku szkolnego, w ramach promocji czytelnictwa, mamy zaplanowaną współpracę z bibliotekami : Miejską Biblioteką Publiczną w Lęborku, Biblioteką Pedagogiczną, Gminną Biblioteką Publiczną w Nowej Wsi Lęborskiej.  Ponadto kontynuujemy akcję ,, Cała Polska Czyta Dzieciom". Planujemy zorganizowanie kilku konkursów wśród grup przedszkolnych, min: ,, Moja książeczka", ,, Ulubiona postać z bajki", oraz ,, Zakładka do książki".

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to inicjatywa, która ułatwi nam promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci z naszej placówki.