Pokaz Ratownictwa Medycznego.

Utworzono: 28-03-2023

27 marca w naszym przedszkolu pojawili się niespotykani goście, którzy przyjechali karetką pogotowia.

Pan Krzysztof i Pani Anna opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz pokazali wnętrze karetki.

Dzieci poznały  zasady wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia. Utrwaliły  również numery telefonu  do Pogotowia Ratunkowego- 999 i numer alarmowy 112.  W ramach zajęć ,, teoretyczno -praktycznych '' przedszkolaki dowiedziały się na czym polega RKO , jak przybrać pozycję bezpieczną , jak zabandażować skaleczenie.

Dzieci na pewno wiele zapamiętały i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia , będą potrafiły zachować się właściwie . Choć oczywiście , aby nie musiały z tej wiedzy korzystać.

Grupy przedszkolne podczas wykładu na temat pierwszej pomocy.
Ratownik medyczny podczas demonstracji na fantomie.
Grupy przedszkolne podczas wykładu na temat pierwszej pomocy.
Karetka Pogotowia Medycznego