ZMIANA SPOSOBU WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE OD 01 CZERWCA 2020 r.

Utworzono: 01-06-2020

ZMIANA SPOSOBU WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE

OD 01 CZERWCA 2020 r.

Od 01 czerwca 2020 r. ulega zmianie sposób wnoszenia opłat za przedszkole. Zgodnie z art. 52 ust. 15 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017r. poz. 2203) opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego przez jednostki samorządu terytorialnego oraz opłaty za korzystanie z wyżywienia stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publiczno – prawnym.
Opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym podstawę wychowania przedszkolnego i za wyżywienie dziecka w przedszkolu będą wnoszone „z góry” na konto bankowe w terminie do 15 dnia danego miesiąca.

Począwszy od 01 czerwca 2020 r. Rodzice będą mogli dokonywać płatności za przedszkole przelewem internetowym lub na poczcie.

Każdy Rodzic otrzyma z placówki przedszkolnej informację (w sekretariacie placówki) o wysokości opłat, do 6 dnia roboczego każdego miesiąca za dany miesiąc „z góry” za wyżywienie i za dodatkowe godziny pobytu dziecka w przedszkolu.

PROCEDURA :

Przedszkole w terminie do 6 dnia miesiąca od zakończenia okresu rozliczeniowego przygotuje dla rodziców INFORMACJE

o wysokości opłaty za dany okres.

Rodzic dziecka weryfikuje dane zawarte w INFORMACJI.

Uwagi i odwołania od zamieszczonych na zestawieniu danych należy w terminie najpóźniej 2 dni roboczych wyjaśnić
w sekretariacie Przedszkola.

Rodzic dokonuje wpłaty za usługi przedszkolne z dwóch tytułów:

Opłata za wyżywienie i opłata za korzystanie z wychowania. Każda z tych opłat jest wnoszona na jedno konto. Wpłaty należy dokonać do 15 dnia miesiąca.

Opis wpłaty za Przedszkole zawiera następujące informacje:

Nazwa odbiorcy: Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej

Numer rachunku odbiorcy: 26 1020 4649 0000 7302 0214 3139

Tytułem: należy wpisać ,,Opłata za Przedszkole, imię dziecka/dzieci, za m-c…………”

W przypadku zwłoki rodzica z wniesieniem stosownych opłat, dyrektor przedszkola podejmuje działania określone obowiązującymi przepisami prawa.

Stawka żywieniowa wynosi 5.00 zł

Grafika #0: ZMIANA SPOSOBU WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE OD 01 CZERWCA 2020 r.